Čerpadla

Čerpadla

09.01.2012 17:39

čerpadlo na vodu

 

Čerpadlo nebo pumpa je mechanický stroj, který dodává kinetickou, potenciální, nebo tlakovou energiitekutině, která skrz něj protéká. Poháněno bývá obvykle jiným strojem – zpravidla nějakým motorem. V praxi se však běžně vyskytují i malá čerpadla na pohon lidskou, dříve i zvířecí silou.
V přeneseném významu slova se používá i výraz tepelné čerpadlo, což je zvláštní technické zařízení určené pro transport tepelné energie prostřednictvím teplonosného média. První čerpadla jsou známa již ze starověku. Sloužila převážně k dopravě vody a byla většinou poháněna lidskou nebo zvířecí silou.
 
Kalové čerpadlo je užitečným pomocníkem do každého rodinného domu. Ponorná kalová čerpadla se hodí například pro:
 • odčerpávání vody ze zatopeného sklepa
 • odčerpávání vody z bazénu
 • odčerpávání vody z jímky s dešťovou vodou
V sortimentu prodejen najdete kalová čerpadla: čerpadlo do septiku si poradí až s fekální vodou a díky řezacím nástavcům mu nevadí ani hrubé nečistoty. Čerpadlo na znečištěnou vodu se v každém případě vyplatí mít po ruce, můžete se na něj plně spolehnout při odčerpávání vody, třeba když vás překvapí prudký déšť.
V našem e-shopu nabízíme KALOVÁ čerpadla a čerpací techniku od špičkových českých s i světových výrobců. Hledáte-li kalové čerpadlo, oběhové čerpadlo nebo Vás zajímá domácí vodárna, jste na správném místě.  Domácí vodárna od nás, to je jistota kvality za rozumnou cenu.
V současné době jsou využívána čerpadla mnoha konstrukcí ve všech odvětvích hospodářství (zemědělství, průmysl, doprava) ale i na mnoha místech v našich domácnostech.

 

 

 

Čerpadla a elektrocentrály Heron

02.01.2012 16:10

heron čerpadloČerpadla Heron jsou ideálním pomocníkem při zavlažování zahrad a polí, přečerpávání větších objemů vody, jako jsou bazény, rybníky, požární nádrže apod. Kalová čerpadla jsou uzpůsobena k čerpání kalné vody s příměsí pevných částic a lze je tedy použít pro čerpání vody z výkopů, septiků, kanalizací či pro odčerpání záplavové vody. Ucelená nabídka čerpadel Heron uspokojí i náročného zákazníka.

 

Čerpadla motorová vodní proudová - důraz na objem přečerpané vody
Tlaková  čerpadla Heron - důraz na výšku výtlaku či schopnost vyvinout vysoký tlak při připojení  k systému
 
Čerpadla Heron jsou vybavena osvědčeným 4-taktním motorem Heron s tranzistorovým, 
bezkontaktním zapalováním. Kompaktní konstrukce čerpadla, využívající pevné a lehké slitiny, eliminuje použití převodových řemenů či řetězů a zajišťuje tak zvýšenou spolehlivost a jednoduchou údržbu. Hřídel čerpadla je osazena vysoce kvalitním keramickým kluzným těsněním s příměsí silikonu. 
Všechny typy čerpadel Heron jsou vybavené systémem automatické ochrany při nízké hladině oleje. Sací koš zamezuje nasátí příliš velkých pevných částic a nečistot a chrání tak čerpadlo před ucpáním.
Kalová čerpadla Heron se vyznačují robustní konstrukcí, zesíleným trubkovým rámem, v němž jsou uložena, a masivní litinovou turbínou, díky čemuž dosahují velké odolnosti proti mechanickému poškození.
Mimořádně silný motorčerpadla Heron jim umožňuje čerpat i velmi znečištěnou vodu s obsahem pevných částic až do průměru 25  mm. Standardně dodávaná pojezdová kolečka a rukojeť zaručuje snadnou manévrovatelnost i v těžkém terénu.

Rámové elektrocentrály HERON Elektrocentraly HERON mají ve své základní výbavě:

 • AVR (Automatic Voltage Regulation) systém automatického elektronického vyrovnávání napětí, které svou kvalitou výstupního napětí (vyhlazení do ±5%) umožňuje napájet jak běžné spotřebiče, tak jemnou elektroniku (UPS, PC, elektronářadí s regulací apod.)
 • Automatický systém kontroly hladiny oleje v případě nízkého stavu oleje v klikové skříni se  automaticky zastaví motor a tím zabrání jeho poškození
 • motor HERON je výkonný a spolehlivý, používá odlehčenou konstrukci a moderní materiály, díky nimž mají stroje nižší hmotnost
 • velká nádrž – ve standardním vybavení všech agregátů umožní provoz v rozmezí 8 až 15 hodin bez nutnosti doplňování paliva (závisí na zatížení), (neplatí pro plynové elektrocentrály) 
 • masivní rám – chrání elektrocentrálu před poškozenim a ulehčuje přepravu zařízení
 • výstup DC 12V – můžete použít jako nabíječku akumulátorů nebo jako zdroj 12V usměrněnéh
 • napětí voltmetr – zobrazuje aktuální stav napětí na výstupu z generátoru
 • palivoznak – umožňuje sledovat stav paliva v nádrži bez nutnosti jejího otevření (neplatí pro plynové elektrocentrály)

Nadstandardní vybavení elektrocentrály, které je součástí pouze některých typů:

 • digitální měřič motohodin – jsou jím vybaveny všechny generátory s jmenovitým výkonem nad
 • 2kW. Umožňuje především jednoduše sledovat servisní intervaly.
 • AGM baterie – jsou jí vybaveny všechny elektrocentrály s elektrickým startováním
 • svařování – možnost připojení 
 • svařovacího agregátu
inteligentní plyn – inteligentní regulace chodu motoru zajišťuje optimální otáčky motoru v závislosti na jeho zatížení elektrickými spotřebiči. Snižuje tím spotřebu paliva až o 40%. Elektronická kontrola generátoru – sleduje a řídí procesy v elektrické i motorové části přístroje. V případě mezních hodnot jednotka generující proud automaticky vypne, tak aby nedošlo kzničení stroje. Poté, co se hodnoty dostanou do normálního stavu, ji opět spustí.
Jemná elektronika – umožňují připojení jemné elektroniky včetně lékařských přístrojů

 

Čerpadla

28.12.2011 15:05

V jarním období jsou čerpadla velice žádáná pro vyčištění sklepů a dalších prostor. Tam kde byl sníh přes zimu, nebo kde byl na vršen pomocí sněhové frézy, tam odtékají potoky vody. Čerpadla pro čerpání kalné vody nebo hlubinná čerpadla do studní mají v nabídce různí obchodníci. Vybírejte ta čerpadla která jsou vhodná pro Vaše použití.

Záznamy: 1 - 3 ze 3

Čerpadla

Čerpadla

09.01.2012 17:39
  Čerpadlo nebo pumpa je mechanický stroj, který dodává kinetickou, potenciální, nebo tlakovou energiitekutině, která skrz něj protéká. Poháněno bývá obvykle jiným strojem – zpravidla nějakým motorem. V praxi se však běžně vyskytují i malá čerpadla na pohon lidskou, dříve i...

Čerpadla a elektrocentrály Heron

02.01.2012 16:10
Čerpadla Heron jsou ideálním pomocníkem při zavlažování zahrad a polí, přečerpávání větších objemů vody, jako jsou bazény, rybníky, požární nádrže apod. Kalová čerpadla jsou uzpůsobena k čerpání kalné vody s příměsí pevných částic a lze je tedy použít pro čerpání vody z výkopů, septiků,...

Čerpadla

28.12.2011 15:05
V jarním období jsou čerpadla velice žádáná pro vyčištění sklepů a dalších prostor. Tam kde byl sníh přes zimu, nebo kde byl na vršen pomocí sněhové frézy, tam odtékají potoky vody. Čerpadla pro čerpání kalné vody nebo hlubinná čerpadla do studní mají v nabídce různí obchodníci. Vybírejte ta...

Podlahy, Tapety | Motorové pily blog | fréza na sníh a sněhové frézy sněhová fréza zahradní traktory Sněhové frézy prodej Praha